Pływanie

Dlaczego pływanie?

PŁYWANIE to sport wyjątkowy, który jak żaden inny wpływa na nasze życie, poprawiając jego jakość, stan naszego zdrowia oraz nasze bezpieczeństwo. To jedyna dyscyplina, która umożliwia harmonijny rozwój bez narażania na przypadkowe urazy. Woda zapewnia odciążenie i przyjemne otulenie, mięśnie ulegają rozluźnieniu, zmniejsza się napięcie mięśniowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie pracować w większych zakresach w stawach niż na sali gimnastycznej tylko z tego powodu, że znajdujemy się w wodzie. Jest to dom dla wszystkich, tych w pełnej sprawności, tych z niepełnosprawnością i tych którzy są w trakcie zdrowienia. Zalecane jest od pierwszych miesięcy życia jako ważny czynnik rozwoju aż do samej starości jako profilaktyka lub antidotum na większość dolegliwości. Pływanie to dyscyplina dla każdego, w każdym wieku. Woda staje się Twoim przyjacielem a Ty możesz spędzać czas aktywnie w zgodzie z możliwościami swojego ciała. Z pływaniem warto się zaprzyjaźnić na dłużej, ten sport zostaje z Tobą na całe życie. 

Pływaj z 123 od dziś, do kiedy tylko chcesz!

Twoje Korzyści z pływania:

BEZPIECZEŃSTWO

Pływanie to nie tylko sport, to również umiejętność, dzięki której będziesz rozsądnie odważny a zarazem bezpieczny w kontakcie z wodą. Pamiętaj, że: „od nieumiejętności grania w piłkę nożną nie zginął jeszcze nikt – od nieumiejętności pływania giną latem w każdym kraju co rok tysiące ludzi”.

ROZWÓJ FIZYCZNY​

Nie ma bardziej ogólnorozwojowego sporu dla dzieci i dorosłych niż pływanie, które nie obciąża szkielet człowieka, wręcz modelując go i wymuszając prawidłową postawę przeciwdziała skrzywieniu kręgosłupa.

ROZWÓJ MOTORYCZNY

Pływając będziesz coraz lepiej kontrolować ruchy swojego ciała poprzez bodźcowanie układu nerwowego i mięśniowego. W pływaniu od początku nauki ćwiczymy koordynację ruchów. Człowiekowi z dobrą koordynacją ruchową jest łatwiej uczyć się kolejnych dyscyplin sportu, jeździć na rowerze czy potem w dorosłości w nagłej sytuacji zatrzymać się na jednej nodze bez naruszenia struktur mięśniowych czy więzadłowych

ZDROWIE

Wzmożony przepływ krwi wzmacnia naczynia krwionośne, wszystkie włókna mięśniowe i mięsień sercowy, które stają się silniejsze, elastyczniejsze i grubsze. A układ odpornościowy staje się bardziej odporny dzięki czemu rzadziej chorujemy. Dodatkowo układ oddechowy uruchamia większe zasoby płuc, następuję częstsza wymiana gazowa w płucach i dzięki temu oczyszczamy układ oddechowy, co pozwala zachowywać nam zdrowie.

URODA

Zdobywając nowe umiejętności, promieniejemy, stajemy się odważniejsi co wpływa na naszą aurę. Pływając możemy też wpływać na ciało, modelować je, dzięki pracy dużych grup mięśniowych. Podczas treningu spalamy kalorie, dzięki czemu może to być metoda na zadbanie o deficyt kaloryczny i kontrolowaną utratę masy ciała.

RELAKS

rozładowuje napięcia psychiczne, złość i inne emocje, dostarczając jednocześnie satysfakcji i poczucia spełnienia.

REHABILITACJA

wspomaga leczenie urazów, schorzeń oraz wad kręgosłupa, płaskostopia, nerwobóli, bóli stawów. Utrzymuje ruchomość stawów, poprawia samopoczucie i stan zdrowia psychicznego. 

ROZWÓJ PSYCHICZNY

Uprawianie pływania zwiększa poczucie własnej wartości i pewności, uczymy się dyscypliny i zdrowej rywalizacji, szybko też może stać się powodem do dumy, regularny trening zmniejsza napięcia fizyczne i psychiczne, woda wycisza i uspokaja wewnętrznie. Regularnie uczęszczając na zajęcia pływackie dowiemy się, że możemy realizować cele, które sobie wyznaczamy. Poczujemy swoją sprawczości co pozwoli nam być bardziej odważnym, nie tylko na basenie.

123 PŁYWAMY!

Pływanie ma zbawienny wpływ na wiele innych aspektów zdrowotnych – przekonaj się sam!
ZAPISZ SIĘ

Jakie zajęcia prowadzimy?

Zajęcia dla dzieci

Zajęcia dla dorosłych

Zajęcia dla niemowląt

Gdzie uczymy?

Warszawa

Chorzów

Świętochłowice

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij nam wiadomość.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki świadczenia usług