Basen Inflancka, Warszawa

Basen Inflancka SCS AW
ul. Inflancka 8, 00-189 Warszawa

Pływalnia „Inflancka” to centrum sportu położone bardzo blisko Westfield Arkadia i dobrze skomunikowane zarówno dla zmotoryzowanych, lubiących komunikację miejską, ale też dla wybierających piesze przemierzanie miasta.

Historia „Inflanckiej” sięga lat 60, kiedy to powstał jako basen odkryty (1967 rok). Kryta pływalnia istniejąca obecnie, to efekt tymczasowego (jak zakładano ówcześnie) zadaszenia pływalni letniej w 1977 roku. Basen po generalnym remoncie w 2018 roku zmienił się nie do poznania. Wymieniona została powłoka i niecka pływalni, ale jednym z najważniejszych aspektów przeprowadzonego remontu była modernizacja stacji uzdatniania wody i wymiana filtrów. Zastosowanie nowoczesnych technologii w postaci automatycznego systemu dozowania pozwala utrzymać przez cały czas prawidłowe i bezpieczne dla użytkowników pływalni parametry wody, która jest teraz nie tylko chlorowana, ale i ozonowana. Poprawił się również komfort korzystania z obiektu dzięki nowemu systemowi wentylacji. Przy Inflanckiej możemy skorzystać z 50-metrowej pływalni z 10 torami jak również z basenu rekreacyjnego z kaskadami i ze zjeżdżalnią. Jeśli jesteście ciekawi pływalni z historią, która przystaje jednocześnie do naszych czasów to wybierzcie właśnie tą pływalnię.

Jest to dobre miejsce zarówno dla osób o wysokich umiejętnościach jak i dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z pływaniem. Poza basenem sportowym, można korzystać z basenu rekreacyjnego, wyposażonego w zjeżdżalnie i bicze wodne. To dobry pomysł na odpoczynek po zajęciach czy zabawę z dziećmi. Temperatura wody w basenie rekreacyjnym jest taka sama jak w sportowym i wynosi 28 stopni. W razie potrzeby ogrzania można skorzystać także z jacuzzi. W okresie letnim pływalnia otwiera basen letni ze zjeżdżalnią i aż trzy brodziki. Wystarczy w lato przyjechać na „Inflancką” i korzystać z miejskich wakacji!

Dla dorosłych cały rok jest też dostępna łaźnia turecka, sauna infrared, bio sauna – przestrzeń, gdzie można odpocząć i pościć napięcie ciała w niepamięć. Każdy może tu o siebie zadbać i duży, i mały. „Inflancka” to szczególne miejsce na mapie Warszawy, które jest przystosowane do potrzeb wymagających sportowców, pływania ma 50 metrów i jest to jeden z trzech takich basenów w stolicy. To dobre miejsce, żeby postawić na rozwój i pływać w olimpijskich warunkach. Bo najlepsi ścigają się na 50m!

Ośrodek przygotował podjazd i wejście dla osób poruszających się na wózku, pływalnia nie jest wyposażona w windę. Więcej o dostępności architektonicznej można przeczytać tutaj: https://aktywnawarszawa.waw.pl/pl/osrodki-sportowe/inflancka/oferta-uslug/dostepnosc-architektoniczna

Pływalnia honoruje karty: Benefit System, Medicover Sport, Vanity Style.

To co raz, dwa, trzy pływamy!

Godziny otwarcia

Pn - Pt: 06.30 - 21.30
Sb - Nd: 06.30 - 21.30

Cena biletu

Normalny 20 zł
Ulgowy 15 zł

Wymiary basenu

Sportowy 50 x 25 m
Rekreacyjny 12 x 40 m

Głębokość

Sportowy 130 - 210 cm
Rekreacyjny 90 - 110 cm

Temperatura wody

Sportowy 28°C
Rekreacyjny 28°C

Przystosowany dla niepełnosprawnych

TAK

Szatnia rodzinna

NIE

Parking

TAK | Bezpłatny

Czepek obowiązkowy?

TAK

Sauna

TAK

Jakie zajęcia prowadzimy na tym basenie?

01
Warszawa

Zajęcia grupowe

Hop do wody

Grupa dla 3-latków
Termin: wrzesień – czerwiec

Zajęcia 30-minutowe w małych, maksymalnie 3-osobowych grupach na basenie rekreacyjnym. Przeznaczone dla dzieci oswojonych z wodą jak i tych jeszcze nie.

02
Warszawa

Zajęcia grupowe

Wielki plusk

Grupa dla 4-8-latków
Termin: wrzesień – czerwiec

Zajęcia 30-minutowe, w maksymalnie 6-osobowych grupach na basenie rekreacyjnym. Przeznaczone dla dzieci o niskim i średnim poziomie zaawansowania.

03
Warszawa

Zajęcia grupowe

Dobry styl

Grupa dla 8-14-latków
Termin: wrzesień – czerwiec

Zajęcia 45-minutowe, w maksymalnie 10-osobowych grupach na 50-metrowym basenie sportowym. Przeznaczone dla dzieci o wysokim poziomie zaawansowania.

04
Warszawa

Zajęcia grupowe

Letni plusk

2 grupy dla 4-8 i 9-12-latków
Termin: wakacyjne

Zajęcia 60-minutowe, prowadzone tylko w wakacje. Grupy od 4 – 8-osobowe na basenie rekreacyjnym. Przeznaczone dla dzieci o niskim i średnim poziomie zaawansowania.

06
Warszawa

Zajęcia indywidualne

Indywidualne

Od 3 roku życia
Termin: całoroczne

Zajęcia prowadzone na wszystkich naszych obiektach w części płytkiej lub głębokiej pływalni w zależności od wieku i poziomu dziecka.

07
Warszawa

Zajęcia indywidualne

Indywidualne

Dla dorosłych
Termin: całoroczne

Zajęcia prowadzone na wszystkich naszych obiektach w części płytkiej lub głębokiej pływalni w zależności od wieku i poziomu dziecka.

Cennik Warszawa Pływalnia "Inflancka"

Czas zajęćZajęcia 1-osoboweZajęcia 2-osoboweZajęcia 3-osobowe
Cena za 1 osobęCena za 2 osobyŚrednia cena za os.Cena za 3 osobyŚrednia cena za os.
30 minut89 zł148 zł74 zł207 zł69 zł
45 minut119 zł188 zł94 zł267 zł89 zł
60 minut149 zł228 zł114 zł327 zł109 zł

Nie zwlekaj, tylko zapisz się teraz

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij nam wiadomość.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki świadczenia usług