Działamy od 2014 r.

Mateusz Malina – Dlaczego Pływamy 1,2,3…?

Spis treści

Dlaczego Pływamy 1,2,3… ?

To cykl krótkich wywiadów z wyjątkowymi ludźmi którzy są  inspiracją dla wielu z nas. Tymi wywiadami chcę Was zachęcić do rozpoczęcia przygody z wodą, właśnie poprzez naukę pływania, umiejętności która otwiera drogę do kolejnych dyscyplin… umiejętność pływania ratuje też  życie…

W kolejnym, już trzecim wpisie na moje stronie, do pływania zachęca Was Mateusz…, który tak sam o sobie pisze: “Jestem pierwszym Polskim rekordzistą świata w historii freedivingu. Ustanowiłem 5 rekordów świata oraz 31 rekordów Polski. Zdobyłem 3 tytuły mistrz świata, 2 tytuły v-ce mistrza świata i 1 brązowy krążek.”

Więcej informacji o Mateuszu znajdziecie na jego stronie www.mattmalina.com do której odwiedzenia gorąco Wszystkich zachęcam.


Mateusz Malina: Dlaczego pływam?
1. Kiedy i przy jakiej okazji zacząłeś pływać?
Jak byłem małym dzieckiem, to miałem zbyt dużo energii, a przynajmniej tak twierdzili rodzice. Zapisali mnie m.in. na pływanie, spodobało mi się już wtedy. Uwielbiałem pływać pod wodą i nurkować.
2. Jak długo trwa Twoja przygoda z pływaniem?
Można powiedzieć, że z wodą jestem związany od małego, treningi freedivingu rozpocząłem 8 lat temu.
3. Co Ci daje pływanie?
Freediving nadaje przede wszystkim cel i kierunek w moim życiu. Ja nie tylko pływam pod wodą, ja jestem tym co robię. Poprzez freediving wyznaczam sobie cele, które wymagają dyscypliny, regularnego treningu, odpowiednich nawyków żywieniowych, odpoczynku i regeneracji. Dodatkowo wplatam to w swoje codziennie obowiązki, związane z pracą i rodziną. Podczas tej aktywności wchodzę w tzw. stan “flow”, medytacji, gdzie ciągle zaskakuję samego siebie. Odkrywam, że nie ma limitów, a znajdują się one tylko w naszych głowach. Dodatkowo cała ta aktywność odbywa się w wodzie, często w środowisku naturalnym – morzu, w ten sposób staje się jednością z naturą i doceniam to co nam dała matka natura. Jestem szczęściarzem, że znalazłem swoją pasję i pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, abyś znalazł/znalazła swoją.
Dla 123 Pływamy – Mateusz Malina

Warszawa 28.04.2017 dla 123 Pływamy
Foto Rafał Meszka

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij nam wiadomość.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki świadczenia usług