Okularki pływackie – asortyment konieczny

Spis treści

Kiedy wybierasz się na basen, zadbaj o swój komfort. Aby to osiągnąć należy wybrać dobrze dopasowane do twarzy okularki pływackie. Jeśli uszczelka przepuszcza wodę będziesz skupiona/skupiony na tym żeby pozbyć się jej z okularków a nie na przyjemności z pływania. Z tego powodu istotne jest by od razu wybrać okularki pływackie najlepsze dla siebie. To możliwe, żeby wybrać takie okularki, które nie wpuszczą ani kropli.

Jak wybrać okularki najlepsze dla siebie kiedy jest tak duży wybór na rynku?

Rzeczywiście wybór jest duży i można poczuć się zagubionym/ zagubioną wybierając okularki pływackie. Producenci wyróżniają okularki:
Startowe
Treningowe
Triathlonowe
Nie zrażaj się nazwami, jeśli czujesz, że chcesz, żeby Twoje okularki były smukłe, lekkie i dobrze pasowały do twarzy to dobre mogą się okazać dla Ciebie okularki startowe. Nawet jeśli nie startujesz.
Jeśli poszukujesz czegoś większego, coś co będzie zajmowało sporą część twarzy to tak zbudowane są okularki triathlonowe. Mają duże i mocne uszczelki. Mocno przylegają do twarzy.
Jeśli szukasz czegoś po środku, czegoś co będzie dobrze pasowało do twarzy, ale jednocześnie nie będzie ani małe ani wielkie to zazwyczaj tak wyglądają okularki treningowe. Nawet jeśli nie trenujesz.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularków pływackich?

Sprawdź czy okularki, które kupujesz mają powłokę anty-fog. Jest to warstwa w środku okularków, która chroni je przed parowaniem. Co ważne nie należy okularków dotykać palcami od środka ani ich wycierać bo warstwa anty-fog jest ścieralna. To istotne żeby Twoje okulary ją posiadały. Okularki pływackie lubią parować podczas pływania, te pozbawione tej warstwy uniemożliwiają wyraźne widzenie w wodzie.
Możesz też zwrócić uwagę na to czy okularki, które chcesz wybrać posiadają UV. Jeśli pływasz na wodach otwartych lub pływalnia, którą wybierasz jest mocno przeszklona może przydać się UV, które ochroni Twoje oczy przed promieniami słonecznymi.
Dodatkowo możesz wziąć pod uwagę jaką masz skórę. Jeśli Twoja skóra łatwo się wysusza i jest skórą wrażliwą a chodzisz na basen dość często, warte rozpatrzenia będą okularki pływackie potocznie zwane „szwedkami”. Są to jedyne okularki, które nie mają uszczelki gumowej, która zapobiega dostawaniu się wody do oka. Są to okularki pływackie mocno wyprofilowane, na tyle, że uszczelki nie potrzebują. Ponadto, ich zaletą jest to, że mają bardzo prosty, regulowany sznurkowy nosek. Dzięki temu możesz je łatwiej dopasować do twarzy. Jako ciekawostkę dodam, że są to okularki najchętniej wybierane przez profesjonalnych pływaków. Ich zaletą jest cena i możliwość zachowania czystości i zadbania o swoją skórę twarzy.

Podsumowanie

Różnorodność na rynku okularków pływackich może przytłaczać jak szukasz czegoś dla siebie. Weź pod uwagę swoje potrzeby. Żeby rozwiać Twoje wątpliwości przygotowaliśmy dla Ciebie test okularków pływackich. Pokazujemy jak prezentują się na twarzy i zrobiliśmy autorski test szczelności!
Link tutaj:

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu i obejrzeniu naszego materiału żadna kropla wody nie trafi do Twojego oka!
Do zobaczenia na basenie!

Trenerka Zuzanna Małkińska

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij nam wiadomość.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki świadczenia usług