Działamy od 2014 r.

Nauka pływania dla dorosłego – od czego zacząć?

Spis treści

Nauka pływania dla dorosłych

Czasem bywam tak, że w dzieciństwie nie ma czasu ani sposobności, aby nauczyć się pływać. Jako dorośli możemy postrzegać tę sytuację jako stratę czy niewykorzystany dobrze czas, czasem możemy się złościć, że inni potrafią i przychodzi im to z łatwością a my tak nie możemy. Nasze historie się różnią i każdy może się nauczyć czegokolwiek chce w którymkolwiek momencie swojego życia. Pływanie nie jest żadną szczególną aktywnością czy działem życia, którego możliwość nauczenia się mija zaraz po przekroczeniu 18 roku życia. Tak samo jak z nauką języka, jeśli zaczynamy później mamy inną perspektywę nauki. Ucząc się jako osoby dorosłe wnosimy mnóstwo swoich doświadczeń i wiedzy o sobie w tą naukę. Co pozwala czasem znacząco przyspieszać naukę a także pozwala na zdobycie większej wiedzy w danym zakresie i zbudować wysoką świadomość jednostki. Pływanie jest łączeniem ruchów ramion i nóg, tułowia w określonej koordynacji. Jest choreografią poruszania się ciała w wodzie. Są na to bardzo konkretne metody i opracowane metodologię, by tą naukę w każdym wieku rozpocząć. 

Co jest istotne w nauce pływania u dorosłych

Ważne jest również to, że tak samo jak istnieją satysfakcjonujące poziomy wiedzy językowej od A1 do C2, tak samo można różnicować swoją potrzebę zdobywania wiedzy pływackiej. Jeden będzie chciał się nauczyć pływać wszystkimi, czterema stylami, ale inny może chcieć opanować leżenie na wodzie i pracę nóg leżąc na plecach i to będzie dla nie/niego wystarczające. Pływanie może być takie jakie chcesz, ważny jest w tym twój komfort i twoje potrzeby. W szkole 123 pływamy stworzyliśmy książeczkę poziomów, które opisują poszczególne kroki nauki i to dzięki nim możesz poznać swoje potrzeby w wodzie. Czy zadowoli cię poziom pierwszy i będziesz czuł/ czuła się komfortowo w wodzie? Jeśli tak to świetnie! My Ci będziemy w tej nauce towarzyszyć. Jeśli będziesz chciał/chciała iść dalej albo Twoim celem jest start w zawodach sportowych, my Ci w tym pomożemy! Cały czas zdobywamy wiedzę i kształcimy się, by jak najlepiej dostosowywać się do potrzeb naszych klientów. 

Organizujemy zajęcia w zależności od tego co jest twoją potrzebą. Chcesz w dwa miesiące nauczyć się jak najwięcej się da? Zorganizujemy Ci zajęcia 5 albo nawet 7 dni w tygodniu, tak byś mógł/mogła zmaksymalizować czas nauki i osiągnięte efekty. Taka strategia najlepiej sprawdza się kiedy osoba dorosła potrzebuje nabyć nowej umiejętności nauki pływania do pracy czy na studiach. Przygotujemy Cię do egzaminów, które wyznaczają Twoi pracodawcy. 

Nauka pływania dla dorosłych – zacznij już dzisiaj

A co jeśli chcesz się nauczyć pływać tak po prostu dla siebie? Pomożemy Ci możliwie najlepiej zaplanować szkolenie. Chcesz nauczyć się dwóch wybranych stylów i masz na to dwa lata? Zaprogramujemy naukę tak, abyś bez problemów zrealizował/ zrealizowała swój cel. Mamy w tym aż 8 letnie doświadczenie jako szkoła. Uczymy pływać osoby dorosłe w każdym wieku. Nasi kursanci mają 30,40,50,60 i 70 lat! I to oni codziennie pokazują, że ich wiek to tylko liczby! To oni decydują ile chcą i ile mogą robić! I to możesz być Ty! 

Rozpoczęcie nauki pływania jako osoba dorosła czasem wymaga wyjścia ze strefy komfortu. Ten brak komfortu może pojawiać się w związku z założeniem innego niż jesteśmy przyzwyczajeni stroju. Czasem żywioł jakim jest woda nas przeraża. A czasami po prostu zmiana i robienie czegoś na nowo może powodować, że stracimy swój komfort. Wszystko jest do zmiany, jeśli tylko jest to waszą potrzebą. Pamiętajcie, że założenie kostiumu to jak założenie adekwatnego ubrania do miejsca. Tak jak na sali sądowej wymaga się stroju oficjalnego jak garnitur tak takim strojem na pływalni jest kostium. Tak jak w garniturze tak w kostiumie każdy wygląda inaczej, ale na basenie kluczowe jest to jakie nasze ciało ma i zyskuje możliwości. To na tym należy się skupić. Jeśli chodzi o lęk związany z żywiołem to na zajęciach nauki pływania dla dorosłych w szkole 123 pływamy można rozmawiać z trenerem, który podczas zajęć jest twoim tłumaczem wody. Będzie ci udzielał instrukcji jak woda może się w danym momencie zachować, kiedy planujesz np. Się położyć na brzuchu bez wcześniej schowanej głowy do wody. Nowy żywioł obok Ciebie wymaga najlepszego tłumacza wodnego języka i to nasz zespół jest do tego przygotowany. Nie musisz być w tym sam, my udzielimy ci odpowiedniego wsparcia. 

Nauka pływania dla dorosłych i dzieci

Będziemy obok jeśli jesteś rodzicem dzieci, które uczą się pływać. Zorganizujemy także tobie zajęcia z nauki pływania w trakcie zajęć twojego dziecka. Nauka nowych rzeczy takich jak pływanie razem z dziećmi i dzielenie z nimi nowych odkryć może budować między wami niesamowite porozumienie i więź w związku z podobnymi doświadczeniami. 

Dorosłe życie mniej jasno określa jakie umiejętności mogą wydać się przydatne i kiedy należy je posiąść. Bez względu na to z czym zaczynasz, my chcemy pomóc Ci w twojej nowej pływackiej przygodzie. Do zobaczenia na zajęciach nauki pływania dla dorosłych w szkole 123 pływamy! Prowadzimy dla ciebie takie zajęcia w Warszawie, Bytomiu, Chorzowie i Świętochłowicach. Zacznij pływać z nami już teraz! PŁYWANIE JEST DLA DOROSŁYCH!

Tekst: trener Zuzanna Małkińska

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij nam wiadomość.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki świadczenia usług