Działamy od 2014 r.

Grupowe zajęcia dla dzieci – Basen Inflancka 2018/2019

Spis treści

Nauka pływania dla dzieci od 6 do 14 lat

Szanowni Rodzice i  Opiekunowie,

 

Pragnę Państwa zainteresować grupowymi zajęciami nauki i doskonalenia pływania dla dzieci w wieku szkolnym. Posiadając wieloletnie doświadczenie w nauczaniu pływania oraz bardzo dobry kontakt z dziećmi, gwarantuję miłą atmosferę na zajęciach, innowacyjne metody nauczania dostoswane do indywidualnych potrzeb dzieci, wzmacniające poczucie ich wartości oraz najwyższy poziom zajęć, niosący za sobą zadowolenie tak dzieci jak i rodziców.Umiejętność pływania niesie ze sobą wszechstronny rozwój i zwiększa bezpieczeństwo każdego dziecka dlatego jeszcze raz gorąco zachęcam do zapisu na zajęcia pływackie dla dzieci.

CEL ZAJĘĆ
 1. Nauczanie podstaw pływania oraz doskonalenie technik pływania czterema stylami
 2. Minimalizacja ryzyka powstawania wad postawy
 3. Stymulacja rozwoju fizycznego i psychicznego
 4. Integracja dzieci w trakcie wspólnych zajęć
JAK DZIAŁA PROGRAM
 1. Specjalnie przygotowane ćwiczenia, dostosowane do wieku oraz indywidualnych potrzeb dziecka
 2. Profesjonalna i doświadczona kadra instruktorska
 3. Zajęcia 30 minutowe (25 minut zajęć + 5 minut zabawy)
 4. Zabawki, płetwy, urozmaicone zajęcia gwarantujące naukę oraz dobrą zabawę
 5. Dwa poziomy – podstawowy i średni
 6. Grupy maksymalnie 5-cio osobowe
 7. Koszt jednej lekcji razem z wejściem na basen – 40 zł / 30 min
KORZYŚCI ZAJĘĆ NAUKI PŁYWANIA W GRUPACH

Naukę pływania dzieci powinny rozpoczynać stosunkowo jak najwcześniej. Systematyczne pływanie to zdecydowanie jedna z najczęściej rekomendowanych dyscyplin sportowych. Grupowe zajęcia pływackie to zadbanie o prawidłową postawę ciała u dziecka oraz najskuteczniejszy i najmniej inwazyjny sposób korygowania wad sylwetki.

ZALETY PŁYWANIA

Nieprawidłowa postawa jest coraz częstszym problemem u dzieci. Winny jest styl życia, który sprowadza się do spędzania dużej liczby godzin w ławce szkolnej i przed komputerem. Pływanie skutecznie koryguje nieprawidłowe krzywizny kręgosłupa oraz odciąża krążki międzykręgowe, co sprawia, że kręgosłup jest lepiej amortyzowany. Zaletą pływania jest też to, że jest to jeden z najbezpieczniejszych sportów, gdzie bardzo trudno jest doznać kontuzji. Dodatkowo rozwija i rozciąga mięśnie, a dziecko regularnie korzystające z pływalni ma lepszą koordynację ruchową i kondycje. Pływanie wpływa też pozytywnie na rozwój układu oddechowego oraz krążenie. Pływając, pobudzamy krążenie i przepływ krwi. Wzmaga to pracę serca i jego rozrost. W efekcie serce jest silniejsze, co przekłada się na funkcjonowanie całego organizmu.

PŁYWANIE W GRUPACH

Nauka pływania w grupie pozwala nam osiągnąć dodatkowe korzyści poza zdrowotnymi. Przede wszystkim łatwiej jest wtedy zorganizować naukę pływania w formie zabawy. Rozmaite gry, które możliwe są do zorganizowania tylko w przypadku większej ilości dzieci, stanowią doskonałe tło do nauczenia dziecka właściwego zachowania w wodzie. Pozornie niewinne zabawy w wodzie skutkują oswojeniem się ze środowiskiem wodnym i instynktownym uczeniem się właściwego zachowania. Dodatkowym atutem jest możliwość integracji dzieci i nawiązanie nowych relacji koleżeńskich lub przyjacielskich. Same zajęcia mogą odbywać się także w parach, gdzie wspólnie uczą się pływać koleżanka z kolegą lub swoją najlepszą przyjaciółką. Wzajemna zdrowa rywalizacja i chęć dotrzymania kroku przyjacielowi będzie tutaj pozytywnym impulsem do nauki i poprawy swoich rezultatów.

TERMIN I MIEJSCE
 1. 30 minutowa jednostka zajęć, 1 -2 razy w tygodniu w zależności od chęci i możliwości
 2. Termin i godziny zajęć: wrzesień 2018 – czerwiec 2019, wtorki i piątki, w godzinach 18.30 – 19.00
 3. Zajęcia odbywają się na basenie „Inflancka” przy ul. Inflanckiej 8 w Warszawie w wydzielonej, zarezerwowanej części pływalni.
WARUNKI UCZESTNICTWA
 1. Podpisanie zgody (umowy) rodzica/opiekuna prawnego dziecka na udział w zajęciach nauki pływania, wzór dokumentu do pobrania ze strony 123plywamy.pl
 2. Uiszczenie opłaty lub zaliczki za zajęcia (przelew)
FORMY PROWADZENIA ZAJĘĆ
 1. Zabawowa
 2. Naśladowcza
SPRZĘT WYKORZYSTYWANY W REALIZACJI PROGRAMU

Makarony, płetwy, deski, ósemki, zabawki do wyławiania, maty pływające, zjeżdżalnia, itp.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do kontaktu po więcej informacji.

Jacek Wójcik

Tel. 539 11 22 33

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij nam wiadomość.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki świadczenia usług