Działamy od 2014 r.

Jak nauczyć dziecko pływać?

Spis treści

Lekcje pływania dziecko powinno rozpoczynać w jak najmłodszym wieku.

Nauka pływania ma bowiem niezwykle pozytywny wpływ na psychiczny i fizyczny rozwój dziecka.

Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór odpowiedniej szkoły, gdzie praktykowana jest nauka pływania dla dzieci. Warszawa może pochwalić się dużą liczbą placówek oraz firm, które specjalizują się w szkoleniu najmłodszych – w tym oczywiście nasza szkoła pływania. Zapisując dziecko na zajęcia, musimy wziąć pod uwagę jego bezpieczeństwo, dlatego na pierwszych lekcjach warto wyposażyć je w odpowiednie akcesoria pływackie, takie jak dopasowane okulary do pływania. Resztę nauczania zostawmy już jednak profesjonalistom.

Nauka pływania dla dzieci – jakie niesie korzyści?

Samo pływanie bardzo korzystnie wpływa na kształtowanie sylwetki dziecka. To niezwykle istotne, zwłaszcza że nieprawidłowa postawa, to coraz częstszy problem w czasach kiedy większość z naszych podopiecznych więcej czasu spędza przy komputerze niż na powietrzu. Jeżeli Twoje dziecko ma problem ze skoliozą lub nieprawidłowymi krzywiznami kręgosłupa w innej płaszczyźnie, zajęcia na basenie pozwolą skorygować nieprawidłową postawę. Pływanie poprawia też ogólną kondycję organizmu. Wzmacnia płuca oraz mięśnie. Dzieci praktykujące pływanie są sprawniejsze, bardziej wytrzymałe oraz wolniej się męczą podczas aktywności fizycznej, dzięki czemu jest ona dla nich przyjemnością i nie zniechęcają się do niej. Podczas pływania mięśnie ulegają również dużemu rozciąganiu. Poprawiamy dzięki temu zasięg ruchów, na przykład w pływaniu na plecach. Wzmacnianie mięśni poprzez pracę oraz ich rozciąganie jest idealnym połączeniem, ponieważ zwiększamy ich siłę, a jednocześnie nie skracamy ich funkcjonalnie.

Nie bez znaczenia jest też aspekt poczucia bezpieczeństwa. Pływanie pozwala na zwiększenie zaufania do samego siebie. Dziecko jest pewniejsze siebie i swoich decyzji. Pływanie będzie mu towarzyszyć przy większości urlopów wypoczynkowych w młodszym wieku, jak też, kiedy będzie już dojrzałym człowiekiem. Umiejętność obchodzenia się z wodą nie tylko pozwoli mu korzystać z wielu przyjemności z nią związanych, ale zapewni mu po prostu bezpieczeństwo.

123 Pływamy

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania, wyślij nam wiadomość.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki świadczenia usług